Zdrowe pomysły na słodycze dla dzieci

DODANE 26.06.2018Fit słodycze

Domowe słodycze to świetna alternatywa dla tych tradycyjnych z cukrem. Przygotowując legalne słodkości w domu, przede wszystkim masz świadomość tego jakich składników używasz i co podajesz swojemu dziecku. Kształtujesz prawidłowe nawyki swojej pociechy dbając o jego zdrowie, a przy okazji uczycie się w kreatywny sposób spędzać wspólnie czas.


Nie daj się zmylic! - Większość dostępnych na sklepowych półkach fit produkty, poza nazwa nie maja nic wspólnego ze zdrowiem. Sięgając do składu odnajdziesz tam cukier lub syrop glokozowo-fruktozowy, masę barwników i konserwantów. Nadmiar cukru w diecie swojego dziecka od razu możesz wyczytać po jego zachowaniu. Szybkie skoki stężenia glukozy we krwi powodują, że chwilę po zjedzeniu bogatego w cukry proste posiłku Twoja pociecha ma więcej energii. Niestety, ten stan nie utrzymuje się zbyt długo, tak samo jak po spożyciu słodkiej przekąski się pojawia, tak samo szybko znika, a w zamian za to pojawia się apatia i rozdrażnienie.

Dlaczego warto przygotowywać słodkie przekąski w domu?

Komponując pełnowartościowe posiłki, bogate w węglowodany złożone, nie proste takiego efektu nie wywołują, ponieważ po ich spożyciu wzrost poziomu glukozy we krwi jest powolny i stały, a ilość wydzielonej do krwi insuliny adekwatna do tego, by ułatwić jej transport do komórek.

Chcac podarować swojemu dziecku zdrowie i kształtować zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat spędzaj z nim więcej czasu w kuchni, przygotowujcie posiłki wspólnie, a przed zakupem kolejnego fit produktu przeczytaj dokładnie etykietę.


Poniżej przedstawiamy świetne przepisy na pyszne słodycze!

Image titleImage title

Image title

Image title


Przepisy przygotowała: Patrycja Zawistowska, trener Fit-Kids

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.
przetwarzanie danych osobowych na ww. zasadach.