Lunchbox do szkoły, czyli alternatywa dla sklepiku szkolnego

DODANE 26.06.2018

Lunchbox do szkoły, czyli alternatywa dla sklepiku szkolnego


Jak poradzić sobie z posiłkami dla dziecka, gdy nie ma go w domu, a najbliższy sklepik oferuje wyłącznie słodkie bułeczki i inne niezdrowe przekąski? Pomysłów jest mnóstwo, także wystarczy tylko przygotować to w domu, bez zastanawiania się nad tym, co zachęci do zjedzenia czegoś innego niż drożdżówka czy batonik.


Obecnie dostępnych jest wiele akcesoriów, jak na przykład słoiki w których można przechować jedzenie. Ładnie wyglądają i nie przypominają klasycznych z ogórkami w środku. Dla przykładu, może on wyglądać w ten sposób:

Image title


Co można do niego włożyć? W zasadzie – wszystko! Możesz przygotować krem z awokado, z pietruszki, z batata, dorzucić kilka owoców, orzechów lub np. wiórki kokosowe i będzie wyglądać świetnie! 

Tutaj przykładowa inspiracja dla takiego posiłku.

Image title


Pamiętaj, że zamiast kanapki do pudełka możesz włożyć co tylko chcesz. Mogą to być placuszki własnoręcznie robione z owocami albo domowym dżemem bez cukru, naleśniki z kremem czekoladowym z banana i awokado lub domowe babeczki z ubitym mleczkiem kokosowym. 

Image title


Pomysłów jest mnóstwo – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „inspiracje posiłków dla dzieci” lub podobne hasło lub najzwyczajniej w świecie udać się do dietetyka, który nie tylko te inspiracje da, ale również odpowiednio skomponuje dietę pod potrzeby Twojego dziecka. Podpowie Ci też jakie ilości oraz produkty będą odpowiednie. 

Jeśli nie masz pomysłów na śniadanie – również przeszukaj zasoby internetu. Możesz stworzyć ciekawe historie na talerzu swojego malucha.


Image title

 


Jak widać pomysłów jest naprawdę dużo. Możesz zaciekawić swoje dziecko jedzeniem, które będzie zdrowe, a nawet stworzyć je razem z nim. Bo ile dzieci może powiedzieć, że jadło krokodyla na śniadanie?


Image titleLepsza dieta Twojego dziecka zależy od Ciebie i osób w jego najbliższym otoczeniu, które mogą go „dokarmiać”. Zdrowe jedzenie jest mniej straszne, kiedy przedstawi się je w intrygujący sposób. Jeśli nie czujesz się pewnie w kuchni, skorzystaj z przepisów w internecie. Idąc krok po kroku z instrukcją, bardziej problematyczne będzie nie wykonanie danego dania, aniżeli zepsucie go. Coraz więcej przepisów jest łatwych i prostych, dlatego też nie spędzisz zbyt wiele czasu w kuchni. Warto się postarać, jeśli chcesz zadbać o zdrowie swojego dziecka.


Autor: Sylwia Lelonek, dietetyk kliniczny Fit-Kids

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.
przetwarzanie danych osobowych na ww. zasadach.