Siłownia dla dzieci

Siłownia dla aktywnych dzieci

Siłownia znajdująca się w Fit-Kids Centrum Aktywnego Dziecka wyposażona jest w specjalistyczny, bezpieczny sprzęt stworzony z myślą o dzieciach. Panatta Kids to sprzęt zaprojektowany przez specjalistów z branży fitness, lekarzy sportowych, psychologów i włoskich projektantów od wielu lat zajmujących się sprzętem fitness dla dorosłych. Urządzenia te zostały stworzone by zachęcić dzieci do aktywności fizycznej poprzez zabawę. Główną zaletą wykorzystywanych przez nas urządzeń jest motywacja i poprawa sprawności ruchowej w przyjemny i atrakcyjny dla dziecka sposób.

Dzieci ćwicząc na sprzęcie Panatta Kids często naśladują ruchy funkcjonalne z życia codziennego: podnoszenie, ściąganie, pchanie, itp. Obecność dwóch oddzielnych dźwigni w niektórych maszynach pozwala na ruchy naprzemienne, a czerwone migające kontrolki LED na przednim wyświetlaczu pokazują właściwą prędkość ruchu, do której należy dostosować prędkość wykonywanego ćwiczenia.

Linia posiadanych przez nas urządzeń jest stworzona tak, aby ćwiczenie było bezpieczne i efektowne. Każde urządzenie wyposażone jest w specjalne czujniki kontrolujące prawidłową pozycję dziecka- gdy będzie ona niewłaściwa, sygnał dźwiękowy i kontrolki świetlne na urządzeniu zawiadomią instruktora prowadzącego zajęcia o konieczności skorygowania pozycji dziecka. Dlatego dzięki zaawansowanej technologii Twoje dziecko będzie wykonywało każde ćwiczenie w sposób bezpieczny, zarazem wykształcając prawidłowe wzorce ruchowe.

O zajęciach prowadzonych na naszej siłowni przeczytasz  TUTAJ oraz TUTAJ.

Sport, zabawa, edukacja!