Fit-Kids Centrum Aktywnego Dziecka - pisze o Nas portal Branża Fitness

DODANE 21.12.2018


Fit Kids Celtrum Aktywnego Dziecka to coś więcej niż ćwiczenia to, styl życia dzieci...

Klikając w link znajdziecie cały artykuł:

https://www.branzafitness.com/fit-kids-nowy-koncept-odpowiedzia-na-zapotrzebowanie-rynku/

Na hasło Fit-Kids pierwsza siłownia dla dzieci” ludzie reagują dwojako. Jedni popadają w zachwyt. Drudzy obawiają się, że nagonka na bycie “fit” dotknęła już nawet najmłodszych. Podobnie, jak technologia, która zawładnęła uwagą dzieci i zdominowała podwórka. Przerażające? No, właśnie. Między innymi z tego powodu powstało Fit-Kids Centrum Aktywnego Dziecka.

Skala niesprawności wśród dzieci i młodzieży poraża wielkością. Według badań Zawadzkiej, Mazur i Oblacińskiej (2015), blisko 60% młodzieży szkolnej wykazuje sprawność fizyczną na poziomie poniżej przeciętnego.

Przyczyn nie trzeba szukać daleko. Leżą bezpośrednio przed nami i rażą nasze oczy niebieskim światłem- tablety, telefony, komputery. Już dawno wyeliminowały z gry podwórka, boiska, piłki, trzepaki. Siedzący tryb życia przygarbił dzieci i przyprawił o skoliozy. W efekcie mierzymy się z zaawansowanymi wadami postawy oraz skrzywieniami kręgosłupa upośledzającymi nie tylko naszą aktywność fizyczną, ale i codzienne funkcjonowanie.- pisze Zofia Kajca w artykule o Fit-Kids dla F7 Wrocław. Założyciel i pomysłodawca tej inicjatywy, Kacper Nowicki, podaje rozwiązanie jak na tacy: skoro tak starannie wypracowaliśmy sobie nieprawidłową sylwetkę, równie starannie powinniśmy pracować nad jej korekcją. A staje się to nie tylko możliwe, ale również przyjemne dzięki autorskim programom stworzonych w oparciu o ontogenezę.

Programy Fit-Kids stworzone są na potrzeby dzieci w zależności od wieku (2-17r.ż): Tracę Na Wadzę, Wyprostuj Się, Sprawny Jak Lampart, Motoryka Smyka czy Fit-Kids Heroes mocno kładą nacisk na rozwój psychofizyczny dziecka. W okresach sensytywnych stwarzamy warunki, które zmieniają życie dzieci. Odpowiednie prowadzenie zajęć i realizacja programów przekłada się bardzo mocno na późniejsze funkcjonowanie w dorosłym życiu (lepiej radzimy sobie w sytuacjach trudnych).

“Wartość dziecka mierzy się umiejętnością wychodzenia z porażek, a nie liczbą sukcesów”

Dopełnieniem koncepcji Fit-Kids jest specjalisty sprzęt; zaprojektowany przez inżynierów, lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów personalnych. Linia Panatta Kids wyposażona jest w czujniki nacisku, które wspomagają kontroluję nad poprawnością wykonywanego ćwiczenia. Monitorują ułożenie tułowia, w szczególności odcinka lędźwiowego i piersiowego kręgosłupa. W momencie jego nieprawidłowej pracy, maszyny sygnalizują to światłem i dźwiękiem.

Kacper Nowicki (absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, trener personalny wyspecjalizowany w kształtowaniu siły i sprawności dzieci) razem z Magdaleną Wojtków (zajmującą się biomechaniką kręgosłupa), opracowali program autorski aktywnego rozwoju dziecka Fit-Kids. Pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów personalnych, fizjoterapeutów, psychologów i dietetyków, dzieci wzmacniają swój aparat ruchowy, przeciwdziałając jednocześnie kształtowaniu wad postaw.

Obecnie pomagamy nie tylko dzieciom otyłym, ale także mającym problemy np. z prawidłowym ukształtowaniem kręgosłupa. Wspieramy młodych sportowców oraz rozwijamy zdolności motoryczne już od najmłodszych lat.” 

To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, a niewykluczone, że jedna z nielicznych w Europie. Fit-Kids ma duży potencjał, z uwagi na narastający problem – niesprawności dzieci. Jedną z koncepcji biznesowego rozwoju firmy jest nawiązanie współpracy Fit-Kids Centrum Aktywnego Dziecka z klubami fitness na zasadach franczyzy. Dzięki temu, kluby fitness poszerzają swoje portfolio, zyskują nową grupę docelową oraz nawiązują relację z młodymi adeptami Fit-Kids, która może się przerodzić w długoterminową współpracę. Dla klientów będących rodzicami, połączenie fitnessu z Centrum Aktywnego Dziecka, jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. To przede wszystkim optymalizacja czasu, którego mamy coraz mniej. Przyjeżdżając w jedno miejsce, w tym samym czasie ćwiczy rodzic i dziecko. 

Dla mnie, jako aktywnie trenującego taty 2,5 letniej Zosi (wzorowej klubowiczki Fit-Kids), jest to idealne rozwiązanie. W czasie mojego treningu, córka w tym samym miejscu uczestniczy w zajęciach z wykwalifikowaną kadrą i programem, który zmienia nawyki oraz życie mojej córki. A wykształcone w tak młodym wieku nawyki procentują w dorosłym życiu! – wypowiada się Kacper. 

Na chwilę obecną funkcjonuje jedna siłownia Fit-Kids- we Wrocławiu. Jest dedykowana tylko dzieciom. Rodzice są pod ogromnym wrażeniem koncepcji i idei tego miejsca. Doceniają wkład jaki wnosimy w prawidłowy rozwój ich pociech. Dlatego w planach jest otworzenie kolejnych 3 punktów w Polsce. Fit-Kids Centrum Aktywnego Dziecka ma także perspektywy zagraniczne. Założyciel został bowiem zaproszony przez jeden z londyńskich klubów fitness do przedyskutowania możliwości współpracy poprzez franczyzę. To tylko potwierdza ogromny potencjał tego przedsięwzięcia. 

Kacper i Magda w następujący sposób podsumowują swoja działalność: dajemy dzieciom radość, budujemy ich pewność siebie. Pomagamy im rozwijać kreatywność, samodzielność. Jednym zdaniem: kształtujemy ich dorosłe życie. Dzięki temu potrafią podejmować trudne decyzje, mają rozwiniętą samokontrolę oraz większą umiejętność działania w sytuacjach stresowych. Wiedzą na co ich stać i umieją podejmować wyzwania nie rezygnując z nich przy pierwszym niepowodzeniu.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.
przetwarzanie danych osobowych na ww. zasadach.